Středočeský kraj chce zlepšit zásobování vodou v období sucha

Středočeský kraj chce zlepšit zásobování vodou v období sucha. Nechá si zpracovat analýzu, která prověří současný stav a prozkoumá i možnosti propojení vodárenských soustav tak, aby se zlepšila distribuce vody v období sucha. ČTK to dnes sdělila mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová.

2 min. čtení

"V našem regionu se nepříznivý vývoj hydrologické situace projevuje již delší dobu. V některých povodích dochází k vysychání vodních toků," upozornil hejtman Miloš Petera (ČSSD). Typickým příkladem je podle něj povodí Rakovnického potoka, kde od roku 1980 klesl průtok o 40 až 60 procent. "Potvrzen je rovněž klesající trend hladiny podzemních vod. Máme tak před sebou důležitý úkol minimalizovat negativní dopady sucha a nedostatku vody jak pro lidskou spotřebu, tak pro účely hospodářství a zemědělství," dodal hejtman.

Analýza, kterou pro Středočeský kraj zpracuje pražská společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba, zhodnotí i nynější kapacity pro případné nouzové zásobování pitnou vodou a dopady vypouštění odpadních vod do vodních toků v období sucha.

Foto: Autor: cs:Wikipedista:ŠJůcs:Soubor:Sázava_z_Klimentovy_vyhlídky.jpg, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1607448


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme