Středočeské vodárny zprovoznily 40 ze 44 zaplavených objektů

Červnová povodeň zaplavila Středočeským vodárnám 44 objektů, 40 se jich už společnosti podařilo zprovoznit. ČTK to ve čtvrtek sdělila mluvčí firmy Lenka Kozlová. Vodárny ještě pracují na zprovoznění čistíren odpadních vod v Horních Počaplech a Kozárovicích, které byly nejvíc poškozeny. Opravit zbývá také přečerpávací stanici v Mělníku a podtlakovou stanici v Klecanech.

2 min. čtení

Podle Kozlové byly zcela zaplaveny čistírny odpadních vod v Hostíně, Kralupech nad Vltavou, Horních Počaplech, Kozárovicích, Libiši, Obříství a Vraňanech. "Nejdůležitější čistírny, které naše společnost provozuje, v Kralupech nad Vltavou a Mělníce, a významná přečerpávací stanice v Neratovicích již obnovily svoji činnost," doplnil provozní ředitel vodáren Pavel Pobříslo.

Zcela nebo částečně bylo zaplaveno 12 čistíren odpadních vod, 30 přečerpávacích stanic a dvě podtlakové stanice. Akciová společnost Středočeské vodárny zásobuje pitnou vodou 230.000 obyvatel na Mělnicku, Kladensku, Rakovnicku, Mladoboleslavsku a v okolí Prahy. Spravuje 2000 kilometrů vodovodní sítě a 700 kilometrů kanalizačních stok v hodnotě přes 2,1 miliardy korun.

Ničivé povodně zasáhly část Česka v neděli 2. června. Vyžádaly si 15 lidských životů. Výrazně zasaženo bylo sedm českých krajů, ve kterých vláda vyhlásila nouzový stav. Postiženo bylo 950 obcí, evakuováno bylo přes 26.000 lidí, z toho asi 11.000 v Ústeckém kraji. Přesná výše škod se teprve zjišťuje, podle odhadů dosáhne desítek miliard korun.

 

Zdroj: Wikipedia, ŠJů, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme