Stavba kanalizace ve Slaném se prodraží kvůli špatnému projektu

Stavba kanalizace v místní částí Kvíc ve Slaném na Kladensku se zřejmě městu prodraží kvůli špatně zpracovanému projektu o několik milionů korun. Starosta Ivo Rubík (ODS) dnes novinářům řekl, že projektant špatně navrhl gravitační kanalizaci, která vede do kopce.

3 min. čtení

Další problémy podle něj spočívají v přípojkách a v tom, že nebyla vyprojektována retenční nádrž. Zavedení kanalizace bude stát přes 21 milionů korun, třetinu částky město zaplatí z dotací.

"Problematické věci byly projektově vyřešeny, ale nejsou vyčísleny finančně, což teprve bude následovat. Práce navíc ale určitě budou v milionech," řekl Rubík.

Plán stavby kanalizace podle něj předělal nový projektant. Ten bývalý prý bude muset počítat s finančními sankcemi ze strany města. Projekt podle Rubíka vůbec nepočítal například s vybudováním retenční nádrže. Voda z kanalizace by v případě přívalových dešťů prý zaplavila místní komunikace.

Stavba začala loni na podzim a její dokončení město plánuje v letošním roce.
Ve Slaném na jaře začne také budování kanalizace do místní části Dolín, která bude stát 34 milionů korun. Město zaplatí polovinu z této částky. Loni byla dokončena splašková kanalizace v Kvíčku. V dalších místních částech se s výjimkou Želevčic s podobnými investicemi ale nepočítá. Žije v nich málo lidí a jsou příliš daleko. Například Lotouš je od centrální čističky v Blahoticích vzdálen sedm kilometrů, napojení Trpoměch není technicky možné. Kanalizace se nedočkají ani lidé v Netovicích.

Foto: Wikipedie, licence GNU, CeSt


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme