Sporná rekonstrukce kanalizace na Táborsku

Tábor, Sezimovo Ústí a Planá nad Lužnicí má nově rekonstruovanou kanalizaci za více než miliardu korun. Novému starostovi Jiřímu Fišerovi se zdají náklady zbytečně vysoké.

2 min. čtení

“Myslím si, že se dalo stavět levněji a mohla se kanalizační soustava opravovat postupně. Přirovnal bych to k tomu, že by nám stačilo jezdit škodovkou, ale přitom budeme nakonec jezdit mercedesem. V současné době s tím už ale bohužel nic neuděláme,“ okomentoval situaci nejdražší investice v historii Tábora starosta Jiří Fišer.

Tábor přitom na kanalizaci získal jen třiceti procentní dotaci, zbytek hradí z úvěru. Obyvatelé města i političtí reprezentanti se obávají, že proto, aby se úvěr podařilo co nejrychleji splatit, může v příštích letech výrazně vzrůst cena vodného a stočného. Nové ceny pro příští rok ještě nebyly oznámeny. Původně měla cena projektu činit 700 milionů, nyní Vodárenská společnost Táborsko zaplatí 1,3 miliardy korun.

Smlouvy o vybudování kanalizační soustavy podepsali představitelé bývalého vedení města. Nové vedení radnice už nemohlo nijak do investice či prací zasahovat. V době komunálních voleb byly veškeré práce na projektu již dokončeny.

Původně mělo být dílo dokončeno o několik měsíců dříve. Vzhledem k nepředvídatelným objektivním skutečnostem se práce protáhly. Město muselo nakonec odsouhlasit i částečnou změnu harmonogramu tak, aby byl projekt dokončen v souladu s podmínkami přidělené dotace a platnou legislativou.


Zdroj: (hav)

Zdroj: (hav)

Doporučujeme