Soutěž Voda v krajině zná své vítěze

Soutěž Voda v krajině, v rámci které měli žáci základních škol navrhnout, co nejvíce opatření pro udržení vody v přírodě a v boji proti suchu, zná své vítěze.

První místo obsadila Základní škola Kbely společně se ZŠ Mládí. Druhé místo patří ZŠ K Dolům a třetí ZŠ Marjánka. Celkem se do soutěže přihlásilo dvacet pražských základních škol.

„Mile nás překvapila vysoká úroveň většiny dodaných modelů i přiložených dokumentací. Bylo vidět, že se žáci tématu hodně věnovali a snad se u výroby modelů i dobře bavili. Dva aspiranti na první místo byli tak vyrovnaní, že jsme se nakonec rozhodli udělit dvě první místa,“
sdělil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací, organizátora soutěže.

Žáci na třetím a druhém místě obdrželi kromě věcných cen i vstupenky do kina na film dle vlastního výběru. Vítězové pojedou za Jakubem Vágnerem na jezero Katlov.

Zdroj: redakce