Soutěž "I love kohoutková" už má své vítěze

Před časem Veolia voda vyhlásila soutěž pro středoškoláky –" I love kohoutková". Cílem bylo natočit krátké video s vyjádřením vztahu ke kohoutkové vodě. Ta už má nyní své vítěze. Z padesáti týmů se stal vítězem kolektiv z Uherského Hradiště.

3 min. čtení

Soutěžit mohli středoškoláci z celé České republiky – buď jako jednotlivci nebo ve skupinkách po dvou až čtyřech studentech. „Úkolem soutěžících bylo natočení krátkého videa, ve kterém měli vyjádřit svůj pozitivní vztah ke kohoutkové vodě. Originální nahrávka mohla být animovaná i hraná. Odborná porota pak hodnotila obsah, kreativitu, originalitu i kvalitu zpracování a technické provedení,“ sdělila Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí 1. SčV, a. s.

Výsledky byly vyhlášeny porotou 21. června. Na prvním stupínku se umístili studentiz Uherského Hradiště. Za video s názvem „Kohoutková Káťa“ si vítězové odnesli výhru dvacet tisíc korun. Na druhém místě skončili studenti z Prahy s videem „Elixír z kohoutku“ a třetí místo obsadil jednotlivec – student z Plzně s filmem „Pít či nepít?“. Porota udělila také ještě jednu cenu „bokem“ – za výtvarné a hudební zpracování studentům z Vizovic.

„Z našeho regionu postoupila do celostátního kola studentka prvního ročníku Gymnázia pod Svatou Horou v Příbrami Markéta Nesnídalová. Ta ve svém příspěvku vyjádřila svůj názor ke kohoutkové vodě v souvislosti s ochranou životního prostředí. V rámci celé republiky soupeřilo o postup celkem padesát týmů,“ sdělila Kristina Blaszczyková.

Cílem soutěže bylo zvýšení enviromentálního povědomí u středoškoláků a zároveň propagace pitné vody z kohoutku jako nápoje každodenní spotřeby, který je šetrný k přírodě.

Vítězné video si můžete prohlédnout zde:  veoliavoda.cz.


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme