Sokolov zahájí rekonstrukci čistírny odpadních vod

Sokolov letos začne s rekonstrukcí čistírny odpadních vod, bude stát 70 milionů korun. Ve výběrovém řízení na dodavatele se podařilo náklady snížit z původně odhadovaných 100 milionů korun asi o třetinu. Práce na rekonstrukci čistírny, která slouží nejen Sokolovu, ale i okolním obcím, začnou na podzim a potrvají nejméně dva roky, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).

2 min. čtení

Projekt je označován jako první etapa rekonstrukce, podle Jakobce však zahrnuje všechny nejnutnější práce. "Pokud bychom v budoucnu mohli získat další prostředky, mohli bychom v projektu pokračovat," uvedl Jakobec. Veškeré práce se uskuteční bez přerušení provozu čistírny.

Sokolovská čistírna odpadních vod byla postavena v 70. letech. V 90. letech prošla rekonstrukcí. Přísnější normy pro vypouštění odpadních vod ale přiměly město, aby hledalo možnosti, jak upravit technologie. "Po většinu roku bychom se do norem vešli, ale jsou krátká období, kdy čistírna limity překračuje," uvedl Jakobec.

O modernizaci čistírny se v Sokolově začalo uvažovat před více než deseti lety. Poslední čtyři roky město zkoušelo najít nejvhodnější dotační program, z kterého by rekonstrukci zaplatilo. Nakonec přijalo dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Z něho by se mělo uhradit asi 85 procent uznatelných nákladů.

Foto: Wikipedie: Orange.man


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme