Sokolov jedná o dotaci na rekonstrukci čistírny odpadních vod

Město Sokolov usiluje o dotaci na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Po letech jednání se zřejmě přikloní k přijetí dotace ze státního fondu životního prostředí.

2 min. čtení

"Po posledním jednání jsem mírný optimista. Naše žádost nebyla vyřazena, jen musíme ještě doplnit další podklady," uvedl. Podle něj by do dvou měsíců mohlo město vědět, jestli dotaci získá.

Celkové náklady na rekonstrukci čistírny podle dosavadních plánů by měly dosáhnout asi 130 milionů korun. Město by tak v případě získání dotace zaplatilo asi 30 milionů korun.

O rekonstrukci čistírny, tak aby splňovala přísnější parametry dané evropskou legislativou, jedná město už zhruba pět let. Zvažovalo možnost dotace z Operačního programu Životní prostředí i z dalších zdrojů. Podmínky dotací jsou ale podle vedení města natolik svazující a riskantní, že dosud město s konkrétním rozhodnutím váhalo.

Pokud by se tentokrát Sokolov dohodl na poskytnutí dotace, měla by podle Jakobce rekonstrukce začít ještě letos. Hotova by mohla být v roce 2013.

Foto: Wikipedie, Orange.man


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme