SmVaK Ostrava za 14 milionů korun zmodernizovaly úpravnu vody v Odrách-Klokočůvku

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) za 14 milionů korun zmodernizovala úpravnu vody v Klokočůvku, místní části Oder na Novojičínsku. Stavební prvky objektu i technologické zařízení už byly na hranici životnosti, v nevyhovujícím stavu bylo i zařízení pro čerpání pitné vody do vodojemu. ČTK to sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

1 min. čtení

Úpravna zásobuje pitnou vodou kromě Klokočůvku také obce Luboměř a Spálov. Její roční produkce činí zhruba 90.000 metrů krychlových.

"Stavební část úpravny vody vykazovaly defekty a v nevyhovujícím stavu byly také konstrukce klíčových částí provozu. Například plastová vystýlka čtyř akumulačních nádrží byla především na dně zdeformována. Komplikovaný byl také přístup k potrubím a armaturám v armaturní komoře i u akumulačních nádrží,"
uvedl ředitel Ostravského oblastního vodovodu Jiří Komínek. Problematický byl podle něj také stav střechy budovy. Potrubní rozvody a armatury byly zkorodované a netěsné, opotřebená byla provozní měřidla (vodoměry).

SmVaK jsou největší vodárenskou firmou v Moravskoslezském kraji a patří i mezi největší v zemi. Vodu dodávají více než 720.000 lidí.

Foto: Wikipedia, Kryštof W, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme