SmVaK Ostrava na Opavsku za 53 milionů korun rekonstruovaly vodovodní řady

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) na Opavsku téměř za 40 milionů korun rekonstruovala přívodní řady mezi obcemi Moravice, Nové Lublice a Kružberk a za 13 milionu korun vyměnila potrubí ve Vítkově-Klokočově. Zvýší to kvalitu dodávané vody. ČTK to sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

2 min. čtení

„Důvodem, proč jsme přikročili k této významné investici, byla skutečnost, že přes zvýšenou četnost odkalování přívodních řadů pro zásobované obce se nedařilo snižovat obsah železa v pitné vodě na potřebnou úroveň,“ uvedl ředitel vodovodů SmVaK Milan Koníř.

Stavba u Kružberka se dělala na dvě etapy. Při první vodohospodáři v téměř čtyři kilometry dlouhém úseku mezi vodojemy pro Nové Lublice a Moravici do původního ocelového řadu vložili polyetylenové potrubí. Vybudovali mimo jiné také novou armaturní šachtu. Během druhé etapy, která skončila na podzim, nahradili téměř dva kilometry ocelového potrubí mezi vodojemem pro Nové Lublice a odbočkou pro vodojem pro Kružberk, do nějž vsunuli polyetylenové potrubí.

Ve vítkovské části Klokočov firma vyměnila 1356 metrů ocelového potrubí za vodovod z vysokohustotního polyetylenu. „Díky tomu mohou lidé v obci pít kvalitnější pitnou vodu,“ uvedl Síbrt.

SmVaK Ostrava jsou největší vodárenskou firmou v Moravskoslezském kraji a patří také mezi největší v zemi. Vodu dodávají více než 730.000 lidí zejména na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku, ale také například do části Olomouckého kraje nebo do pohraniční oblasti Polska.

Autor: ČTK

Doporučujeme