Sluneční pláž v Pardubicích se připravuje na otevření, které bude 1. června

Sluneční pláž v Pardubicích zahájí sezonu 1. června. Bude jediným otevřeným koupalištěm v krajském městě, druhé město nechává modernizovat. Zhruba dva týdny se údržbáři věnují přípravě na otevření. ČTK to řekl ředitel plaveckého areálu Jiří Vysoudil.

3 min. čtení

Druhé koupaliště Cihelna je zavřené od loňska, město ho po modernizaci otevře příští rok. Dopředu nelze odhadnout, jak se to projeví v návštěvnosti Sluneční pláže. „Loni chodilo na koupaliště víc lidí, bylo to znát. Ale když jsou velká vedra, lidé jezdili také na okolní písníky,“ řekl Vysoudil. Návštěvnost tak nevzrostla o tolik, kolik po zavření koupaliště Cihelna očekával.

Bazény jsou před sezonou vyčištěné, voda je napuštěná. Zatím má 21 stupňů Celsia, před zahájením se ještě musí vyhřát a být o několik stupňů teplejší. V areálu teď přes den pracují údržbáři, aby bylo vše přichystané.

„Zastřiháváme živé ploty, musí se všechno posekat, všechno vyčistit, bazén se musí kompletně vymýt. Je to práce na týden až 14 dnů. Údržba pak pokračuje v průběhu sezony, sekáme trávu jednou týdně,“ řekl ČTK údržbář Robert Krejnus.

V sezoně na koupališti bude pracovat deset lidí, i když je konkurenční koupaliště zavřené, sehnat brigádníky je vždy složité, řekl Vysoudil. Sluneční pláž nabídne v červnu školním kolektivům zlevněné vstupné, které bude za 45 korun. Vstupné za celodenní pobyt na koupališti je 135 korun, zvýhodněná cena je 110 korun. Návštěvnost celého plaveckého areálu podle Vysoudila postupně po covidu roste.

„Od začátku ledna to pro nás nebylo jednoduché, udělali jsme mnoho úsporných opatření. Návštěvnost se dostala na předcovidová čísla, což je mezi 450.000 až 500.000 lidí za rok. Lidé zase začali chodit, našli si cestu,“ řekl Vysoudil.

Autor: ČTK

Doporučujeme