Slavnosti Ostravice nabídnou písčitou pláž na břehu řeky

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice letos nabídnou soutěž netradičních plavidel i písčitou pláž v centru Ostravy. Přes řeku budou návštěvníky vozit přívozy. Akce se uskuteční v sobotu 25. června od 14:00. ČTK to řekla mluvčí centrálního obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Jana Pondělíčková.

2 min. čtení

"Nabídka aktivit je pestrá, na své si přijdou milovníci radovánek na vodě, rodiny s dětmi, ale i mladí lidé bez dětí, senioři, cyklisté, opomíjeni nebudou ani příznivci dobrého jídla a pití," řekla starostka Petra Bernfeldová.

Zřejmě hlavním lákadlem bude soutěž netradičních plavidel, do které se mohou přihlásit týmy i jednotlivci. "Ti všichni se utkají o hodnotné ceny. Velmi populární disciplínou je mokrá lávka – dřevěné prkno ukotvené na vodní hladině, které přímo vybízí k různým soutěžím včetně přejezdu na kole," řekla mluvčí,

Vodácký spolek Kaskády bude provozovat tři přívozy, které zájemcům umožní rychlý přesun mezi slezským a moravským břehem. V areálu vznikne i kulinářská ulička, která nabídne výtvory domácí kuchyně, rybí speciality i další pokrmy zabíjačkou počínaje a veganskými hody konče.

Chybět nebudou ani koncerty a pouliční vystoupení hudebníků či výtvarné workshopy pro děti i dospělé pod vedením lektorů z uměleckých škol, představí se Galerie umění pod širým nebem. Program Rozmarných slavností řeky Ostravice vyvrcholí ve 22:00 světelnou show na mostě Miloše Sýkory.

Foto: Wikipedia, Boris Renner, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme