Šlapanice u Brna zavřou kvůli kanalizaci část hlavního tahu

Ve Šlapanicích u Brna uzavřou v létě pro automobilový provoz část hlavní Brněnské ulice. Důvodem je chystaná výměna kanalizačního potrubí. Šlapanice byly před několika lety z velké části rozkopané kvůli rozsáhlé investici do splaškové kanalizace. Současná investice se však týká svodu dešťových vod, řekl ČTK starosta Jaroslav Klaška (KDU-ČSL). Plánované práce vyjdou na pět milionů korun.

3 min. čtení

Brněnská ulice patří ve Šlapanicích k historickým a tomu podle starosty odpovídá také kvalita tamní kanalizace. Dešťové vody tudy odvádějí dvě potrubí – každé na jedné straně ulice. Problémy však vznikají kvůli místu, kde se obě potrubí setkávají a ústí do jednoho. Má užší průměr a kvůli tomu proniká při přívalových deštích voda na silnici i do domů.

Problémy se podle studie, jíž si radnice nechala zpracovat, týkají asi stometrového úseku. "Na této trase jsou ohroženy vyplavením všechny nemovitosti. Před čtyřmi lety byl tlak vody tak velký, že nadzvedl i část komunikace v ústí Kalvodovy ulice," uvedl Klaška.

Brněnskou ulicí denně procházejí žáci základní školy i gymnazisté. Oprava se proto uskuteční o prázdninách, kdy je v ulici menší pohyb. Podle starosty navíc v té době slábne i automobilový provoz.

Brněnská ulice je hlavním šlapanickým tahem na Brno, oprava se však týká jejího dolního úseku, který lze objet po jiných ulicích.

Problémy s kanalizací v Brněnské ulici nastaly podle starosty až s novou výstavbou. Na tamní historickou stokovou síť jsou napojeny dvě nová sídliště i nový supermarket. "Těmito stavbami se povodí neustále zvětšuje na rozdíl od kanalizace, která je původní," řekl.

Foto: Wikipedie: Palickap


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme