Silvestrovské plavání v Náchodě ovlivnil covid, účast byla nižší

Tradiční silvestrovský křest začínajících otužilců v Náchodě v řece Metuji ovlivnila epidemie koronaviru. Do ledové vody se dnes po skupinkách postupně vnořila čtyřicítka plavců. Účast na závěrečné každoroční akci náchodských otužilců byla v minulých letech vyšší. ČTK to řekl Petr Kocián z pořádajícího oddílu zimního a dálkového plavání Metujští tygři. 

3 min. čtení

Akce nazvaná "Loučení se s rokem 2020 – sejdeme se na Metuji" se konala za přísných hygienických pravidel.

"Voda byla 2,7 stupně Celsia, teplota vzduchu tři stupně. Křtu se zúčastnilo asi dvacet plavců, z nich čtyři byly děti, nejmladší šestiletá dívka z Náchoda. O budoucnost tak nemusíme mít strach," řekl ČTK Kocián.

Na místo akce přijela také policie, která účastníky napomenula, aby dodržovali rozestupy. "To se nedá uhlídat, snažili jsme se mít rozestupy. Roušky jsme si na plavání sundali. Jinak to bylo v pohodě. Otužilců i diváků bylo oproti minulým ročníkům méně. Například loni bylo 75 plavců, ale to byl extrém," řekl ČTK Kocián.

Zázemí pro zimní plavání měli mít účastníci v tělocvičně Střední průmyslové školy stavební. Z toho ale sešlo. Kvůli přísným opatřením proti šíření koronaviru se plavci převlékali ve svých autech.

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se den ode dne zhoršuje. V kraji k dnešnímu dopoledni za 24 hodin přibylo rekordních 1089 nových nákaz, dosavadní rekord byl z 25. října, kdy jich přibylo 1022. V posledních dnech rychle přibývá i aktivních případů, k dnešku je jich v kraji 6345. Index protiepidemického systému PES v kraji druhý den po sobě stoupl, dnes o pět bodů na 89 ze 100. Druhý den se tak drží na nejvyšším, pátém stupni pohotovosti, který značí kritický stav. V pátém, nejhorším stupni bylo dnes všech pět okresů hradeckého kraje, nejhůře, s 89 body, na tom je Hradecko a Náchodsko.

Foto: Wikipedia, Udrekeli, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme