Severomoravské vodovody od začátku týdne řešily už přes 60 poruch

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) od začátku tohoto týdne řešily kvůli mrazům už více než 60 poruch. Za obvyklých podmínek lidé z Frýdecko-Místecka, Karvinska, Novojičínska a Opavska hlásí tři až šest poruch denně. ČTK o tom dnes informovala mluvčí SmVaK Eva Špirochová.

2 min. čtení

"Tento týden již počet hlášených poruch přesáhl 60 denně," uvedla Špirochová. Stále častější příčinou problémů jsou podle ní zamrzlé vodoměry a přípojky, které mohou nejméně za polovinu případů. "Lze tomu předejít dobrou izolací samotných vodoměrů a přívodních trubek i zabezpečením prostor, kde se tyto součásti vodovodu nacházejí, před vlhkem a mrazivým vzduchem," uvedla mluvčí. Dodala, že v ostatních případech jde o lomy a trhliny potrubí, které jsou většinou důsledkem pohybů v zamrzlé zemině.

Špirochová uvedla, že SmVaK posílily poruchové čety, které pracují v prodloužených směnách, tak aby dodávka vody byla obnovena pokud možno do 24 hodin. Mnohonásobně přibylo také volání na poruchovou službu vodáren. "Denně je to několik set vyřízených volání, jen v úterý jejich počet přesáhl 400," upřesnila mluvčí. Přehled aktuálních poruch s předpokládanou dobou odstranění a další informace najdou lidé na internetových stránkách www.smvak.cz.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme