Šéfem vodních cest se stal Jiří Blažek

Do čela Ředitelství vodních cest byl včera ministrem dopravy jmenován Jiří Blažek, který v konkurenci devíti uchazečů předložil ministerstvu nejlepší plán, jak vyvést firmu z krize.

3 min. čtení

Jiří Blažek pochází z Pelhřimova. Ministr dopravy od tohoto zkušeného manažera z Vysočiny očekává především bezodkladnou analýzu a nápravu pochybného hospodaření, které za sebou nechalo předchozí vedení. Blažek na ŘVC přechází z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde zastával pozici náměstka pro provoz a majetek. Před tím působil v Pozemkovém fondu ČR a na ministerstvu zemědělství.

„Mým hlavním cílem bude navrátit firmě důvěryhodnost v očích obchodních partnerů, investorů a veřejnosti. Některé kroky nebudou příjemné, ale jsou nutné pro celkovou nápravu situace na Ředitelství vodních cest,“ řekl Blažek bezprostředně po svém jmenování.

„Je to krizový manažer, který má široké zkušenosti ve státní správě a u něhož vítám fakt, že chce razantně přistoupit k nápravě chyb, které jsme v hospodaření Ředitelství vodních cest objevili“
uvedl na adresu nového ředitele ministr dopravy Radek Šmerda.

O Ředitelství vodních cest ČR
ŘVC ČR je organizační složkou státu zřízenou Ministerstvem dopravy k zabezpečení přípravy a realizace výstavby a modernizace dopravně významných využívaných vodních cest a dalších staveb nutných pro provoz na vodních cestách.

Foto: Wikipedie, Josef Podzimek, licence GNU


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme