Samsonova kašna se k zimnímu spánku nachystá ve středu 21. září

V úterý bude letos naposledy tryskat vodu Samsonova kašna na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Den poté už ji zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. začnou chystat k zimnímu spánku. 

2 min. čtení

„I tentokrát budou práce rozděleny do tří dnů. Ve středu vypustíme bazén kašny, odkud odstraníme všechny nečistoty a předměty. Na místě bude i vysokozdvižná plošina, odkud tlakovou vodou očistíme nejvyšší místa sousoší,“ popsal postup prací vedoucí provozního střediska České Budějovice Ondřej koupal.

Následně technici zkontrolují osvětlení a do bazénu kašny namontují zařízení, které v zimě zabraňuje zamrzání vody. V pátek už se do kašny vrátí voda, ale pouze v zimním režimu. To znamená, že v provozu nebudou trysky a chrliče.

Podobně se technici vodohospodářské společnosti před příchodem zimy každoročně starají i o ostatní vodní prvky ve městě. Jejich postupné zazimování začalo v uplynulém týdnu, kdy byla postupně vypnuta pítka v centru města, vodní hrátky v parku Čtyři Dvory nebo vodní prvky na Lannově třídě.

Foto: Wikipedia, Gerd Eichmann, licence

Zdroj: redakce

Doporučujeme