Said Czech vstupuje na trh s čistírnami odpadních vod

Loňské tržby producenta technických, potravinářských, lékařských a speciálních plynů Siad Czech s výrobními závody na Brněnsku a Mostecku, činily 675 milionů korun. Letos chce firma dosáhnout obratu kolem 700 milionů korun. Podepsala totiž kontrakt na dodávku součástí zařízení čistíren odpadních vod.

2 min. čtení

Nový segment má tvořit asi tři procenta předpokládaného ročního obratu. ČTK o tom informovala mluvčí Eva Kijonková.

"V současné době se vlivem nové legislativy významně snižuje počet legálních možností nakládání s kalem. Proto rostou požadavky na snížení celkového produkovaného množství upraveného kalu na čistírnách a poptávka po řešení. Počítáme s postupným zvyšováním absolutní hodnoty kontraktů souvisejících s čističkami," uvedl generální ředitel Siad Czech Ivo Lukas.

Podle něj společnost podobně postupovala u produkce medicinálních plynů, které jsou dnes po technických plynech druhým nejvýznamnějším sortimentem firmy s podílem zhruba 15 procent na celkových tržbách.

Tuzemská dceřiná společnost italsko-americké konfederace SIAD-Praxair působí v České republice už od roku 1991. SIAD Czech směřuje většinu své výroby do českých podniků a zdravotnických zařízení. Asi 10 procent produkce ročně jde na export. Společnost ve svých závodech v ČR zaměstnává celkem 95 lidí.

Foto: Wikipedie: Millenium187


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme