Rušno kolem investičních zakázek Želivky

Představenstvo Úpravny vody Želivka a.s. oficiálně stáhlo žádost o dotaci na výstavbu technologie předčištění a rekonstrukce filtrace vody pro vodní nádrž Želivka. Se stažení nesouhlasí radní R. Lohynský. Je to začátek sporu uvnitř pražské koalice, resp. mezi stávajícím a novým správcem?

2 min. čtení

„Minulý týden jsem zaslal vedení společnosti dopis s upozorněním, aby si unáhleným rozhodnutím nevratně nezavřela dveře k evropským penězům,“ sdělil deníku E15 pražský radní Lohynský, do jehož kompetence vodárenství spadá.

„My jsme měli připravených sto milionů. V první polovině listopadu nám navíc expertní posudek potvrdil, že bychom pravděpodobně nestihli do konce operačního období (prosinec 2015) profakturovat celou investici, takže by ji unie neproplatila a nároky na naše zdroje by se ještě zvýšily,“
vysvětluje předsedkyně představenstva akciové společnosti Úpravny vody Želivka Černá.
 

krizovy odkaz

 


O co přesně jde? Ve hře je zakázka za téměř 1,2 miliardy.
Pokud by projekt pokračoval, správcem investičního projektu by byla Pražská vodohospodářská společnost (PVS). V případě zastavení bude zřejmě projekt posunut a realizován až pod novou správcovskou společností. Smlouva mezi PVS a Úpravnou vody Želivka totiž končí v listopadu 2013.

Z vyjádření radního Lohynského (ODS) je zřejmé, že preferuje okamžitou realizace pod hlavičkou PVS. Výrazným podporovatelem změny správcovské i provozní společnosti byl v minulosti radní Hudeček (TOP 09). S nějvětší pravděpodobností bude kolem Želivky a zakázky za 1,2 miliardy ještě poměrně rušno.

   


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme