Rozmarné slavnosti řeky Ostravice opět oživí centrum města

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice oživí poslední červnovou sobotu centrum Ostravy. Návštěvníci opět uvidí soutěž ve sjezdu netradičních plavidel, budou moci využít půjčovnu loděk, vyzkoušet si hry pro děti i dospělé nebo se pobavit při koncertech či divadelních představeních, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Pondělíčková.

3 min. čtení

"Hlavní hudební stage a většina atrakcí bude umístěna na slezskoostravském břehu řeky Ostravice v úseku od loděnice po most Miloše Sýkory. Slavnosti začnou ve dvě hodiny odpoledne a v 15:00 bude odstartována soutěž sjezdu netradičních plavidel, do níž se může přihlásit každý, kdo má trochu fantazie a postaví si vlastní plavidlo. Kreativitě se meze nekladou," uvedl za organizátory akce Vladimír Šmehlík. Nejlepší plavidlo a posádka mohou vyhrát až 15.000 korun. Slavnosti ve 22:00 završí laserová a video show inspirovaná 750. výročím města Ostravy, která se bude promítat na vodní stěnu pod mostem Miloše Sýkory.

Už 16. června v centru města přibude další atrakce. Stejně jako loni bude na Masarykově náměstí sportovně-relaxační areál s názvem Písek v centru. Loni písečné hřiště i přilehlá relaxační zóna patřily k vyhledávaným místům. Areál bude v provozu do září. Dopoledne bude zázemí ještě v červnu sloužit dětem ze základních a středních škol pro tělesnou výchovu. "Mohou si tu zahrát beachvolejbal, přehazovanou, fotbal, badminton, pétanque a jiné sporty. Vrátí se i jóga, která loni zaznamenala obrovský úspěch, kruhový trénink, divadelní večery, beachragby a další aktivity přitahující pozornost veřejnosti," uvedla starostka Petra Bernfeldová (Otravak). Chybět nebude doprovodný hudební program a proti loňsku by se měly rozšířit aktivity pro menší děti.

Foto: Wikipedia, Boris Renner, licence
 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme