Rekonstrukci jedné z hlavních ulic Turnova zakončila street party

Rekonstrukci jedné z hlavních ulic v Turnově na Semilsku včera zakončila street party. Oprava zhruba kilometrové ulice 28. října včetně vodovodu a kanalizace a dalších inženýrských sítí trvala rok a přišla včetně projektu na 30 milionů korun. Město ji včera slavnostně otevřelo, akce se zúčastnilo několik stovek lidí, děti malovaly na novou silnici, kluci jezdili na skateboardech. Už od úterý se však do ulice opět vrátí automobily.

2 min. čtení

"Ulice rekonstrukci nutně potřebovala. Při výstavbě kanalizace v rámci projektu Čistá Jizera tudy vedly objízdné trasy a je to centrální ulice, na které je řada veřejných budov – škola, školka, sociální domy, nemocnice," řekl ČTK Milan Hejduk, předseda představenstva Vodohospodářského sdružení Turnov (VHS), které bylo investorem. Hlavní díl nákladů však přesto neslo město, které dalo na opravu povrchu silnice, chodníků a veřejného osvětlení 17,5 milionu korun.

Rekonstrukce ulice 28. října patřila letos k největším investičním akcím VHS. Stála podstatně méně než projektanti původně odhadovali. Z odhadovaných 50 milionů se podařilo úpravou projektu a velkou konkurencí při výběrovém řízení snížit cenu o 40 procent. Do soutěže se podle Hejduka přihlásilo 18 firem. Oprava začala loni v říjnu od Markovy ulice směrem nahoru k nemocnici. Rekonstrukce se dočkaly i Kinského ulice a Mariánské náměstí.

V rámci projektu Čistá Jizera se v minulých letech v Turnově zrekonstruovala ulice 5. května a další komunikace hlavně v centru města. "Rekonstrukci potřebuje ještě Havlíčkovo náměstí, kde by mohlo vzniknout i podzemní parkování," řekl Hejduk. Na opravu podle něj čeká i vnitroměstský okruh, a Markova ulice podél kulturního domu Střelnice.

 

Zdroj: Wikipedia, Miloslav Rejha, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme