Rekonstrukce votické čistírny odpadních vod bude hotová na jaře

Ve Voticích na Benešovsku pokročily práce na rekonstrukci čistírny odpadních vod za 100 milionů korun, hlavní technologická část je hotová. S kompletním dokončením se počítá během zimy, na jaře by mělo být zařízení již v plném provozu, řekl novinářům starosta Jiří Slavík (TOP 09).

2 min. čtení

Práce začaly loni na podzim a původně měly být hotové do konce letošního roku. Stavební firma to ale přehodnotila. Město chtělo znát reálný termín, aby se nedostalo do problémů kvůli dotačním podmínkám. Termín se proto nakonec posunul na březen.

Slavík je rád, že město nákladnou akci neodkládalo na pozdější období, dnes by mělo velké problémy kvůli cenám stavebních materiálů a rekonstrukce by se výrazně prodražila. Starosta poukázal na to, že dělníci při rekonstrukci používají i materiály z ušlechtilých kovů, přičemž cena některých vzrostla i o stovky procent.

Přestavba čistírny je pro Votice důležitá, současné zařízení přestávalo stačit. Ve městě žije kolem 4500 lidí, kapacita čističky nyní vystačí pro 5500 obyvatel a po přestavbě by to mělo být až 9900. Ke kanalizaci mají být do budoucna připojeny i místní části Beztahov a Amerika, ve městě navíc vznikají nové stavby. Zájem o připojení mají i místní továrny.

Podle radnice byla nynější čistička na hraně také technologicky. Dosavadní technologie byla čtvrt století stará a měla svá nejlepší léta za sebou.

Foto: Wikipedia, Ondrej.Konicek, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme