Rekonstrukce čistírny odpadních vod v Rychnově nad Kněžnou by mohla začít v létě

Město Rychnov nad Kněžnou chce v druhé polovině letošního roku zahájit kompletní rekonstrukci čistírny odpadních vod. Investice za odhadovaných 80 až 90 milionů korun by mohla být hotová na přelomu let 2022 a 2023. Radnice vypsala v jarních měsících tendr na firmu, která se modernizace ujme. 

2 min. čtení

ČTK to řekl starosta jedenáctitisícového města Jan Skořepa. Městská čistička je při výjezdu z města směrem na Synkov-Slemeno. V letošním roce to bude největší investice města.

"Dostali jsme dvě nabídky, nyní se zkoumá, jestli jsou v pořádku. Počítám, že práce by mohly začít nejdříve v červenci nebo v srpnu," řekl ČTK Skořepa.

Rekonstrukce se bude týkat především technologií, aby bylo čištění odpadních vod efektivnější. Čistírna odpadních vod byla postavena na začátku 90. letech minulého století na větší počet obyvatel, než Rychnov má. To umožní, aby se rekonstrukce uskutečnila za provozu.

"Technologie je dožitá, na některé technologické celky už ani nelze sehnat náhradní díly," řekl ČTK Skořepa.

Rekonstrukci čistírny odpadních vod financuje ze svého město.
"Není na to žádná dotace, tak by to nemělo mít vliv na cenu stočného. Myslím, že bychom to měli zvládnout," dodal.

Vodovody a kanalizace v Rychnově nad Kněžnou od 1. ledna provozuje samo město prostřednictvím své provozní společnosti Vodovody a kanalizace Rychnov nad Kněžnou. Do té doby vodovody v Rychnově provozovala společnost Aqua Servis. Cena vodného a stočného se v Rychnově nezměnila a i po 1. lednu zůstala na 77,47 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody.

Foto: Wikipedia, Karelj, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme