Ředitelem sdružení SOVAK se stal bývalý europoslanec Vlasák

Novým ředitelem Sdružení oboru vodovodů a kanalizací České republiky (SOVAK) se k začátku května stal bývalý europoslanec a někdejší primátor Hradce Králové Oldřich Vlasák (ODS). Vystřídal Miloslavu Melounovou, která byla ředitelkou sdružení od roku 2001. SOVAK to uvedl na svých internetových stránkách.

2 min. čtení

Hlavními orgány sdružení SOVAK jsou valná hromada, představenstvo a dozorčí rada. Sekretariát v čele s ředitelem je výkonným orgánem sdružení.

Devětapadesátiletý Vlasák byl hradeckým primátorem mezi lety 1998 až 2004, v té době stál u prodeje provozní části hradeckých Vodovodů a kanalizací francouzské Veolii. V letech 2004 až 2014 byl poslancem Evropského parlamentu, od roku 2012 byl jeho místopředsedou. Loni se neúspěšně ucházel o funkci senátora v obvodu Hradec Králové. Vlasák je nyní také místopředsedou Svazu měst a obcí ČR, zástupcem ČR ve Výboru regionů EU a zastupitelem Hradce Králové.

Sdružení SOVAK ČR vzniklo v roce 1989 a v současné době má 111 řádných členů a 137 členů mimořádných. Řádní členové sdružení zásobují pitnou vodou přes devět milionů obyvatel země. Odpadní vody odvádějí téměř od osmi milionů obyvatel a 94 procent těchto odpadních vod čistí.

SOVAK zastupuje své členy při jednání se státními orgány ve věcech, které jsou společným zájmem členů. Především jde o legislativu, technickou normalizaci a vytváření ekonomických pravidel. Svým členům sdružení zajišťuje služby informačního, metodického, poradenského a vzdělávacího charakteru, spolupracuje s obdobnými organizacemi v ČR a v zahraničí.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme