Rakovnický akvapark využije novou technologii na čištění vody

Rakovnický akvapark využije novou technologii na čištění vody, dosud bylo nutné její část vypouštět do kanalizace. Nyní zůstane po úpravě v bazénu. Roční úspora nákladů by měla dosáhnout podle odhadů až jeden milion korun, náklady na pořízení technologie budou kolem tří milionů korun. Nyní je vypsaný tendr, řekla ČTK mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

2 min. čtení

Podle podmínek zveřejněné soutěže by instalace nových technologií měla být hotová na konci letošního listopadu. Akvapark byl kompletně opraven a modernizován v letech 2018 a 2019, tehdy zvolený způsob čistění, technologie zakončená pískovými filtry, tvoří částečně odpadní vodu, kterou nelze dál vyčistit, a proto odtéká do kanalizace. "V současné době se na trh dostala možnost odpadní vodu z pískových filtrů, která již nelze použít, dále vyčistit za pomoci ozonu a dál využít v bazénu," popsala Hradilová.

Úprava zajistí čištění na kvalitu pitné vody. "Ozon rozloží vše ve vodě na základní částice, které jsou následně efektivně odfiltrovány s minimem prací vody. Voda je z tohoto principu bakteriologicky i mikrobiologicky dezinfikovaná," doplnila mluvčí. Kromě úspory vody, kterou je nyní třeba doplňovat, představuje novinka také úsporu nákladů na její ohřívání, protože při tomto způsobu čištění ztratí voda teplotu jen minimálně.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme