Řada obcí na Mladoboleslavsku by se mohla dočkat kanalizace

Řada obcí na Mladoboleslavsku by se v příštích letech mohla dočkat nové kanalizace. Společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav (VaK MB) má plán na stavbu kanalizace pro devět obcí a jednu část Mladé Boleslavi. Náklady se odhadují zhruba na 700 milionů korun. O tom, jestli se kanalizace bude stavět, rozhodne dotace, řekl ČTK technický náměstek ředitele VaKu Tomáš Žitný.

2 min. čtení

"Vše záleží na tom, zda se podaří získat dotační prostředky, bez nich není možné projekt financovat," řekl Žitný. Projekt počítá se stavbou kanalizace v obcích Horní Stakory, Malá Bělá, Hrdlořezy, Písková Lhota, Brodce, Úherce, Kolomuty, Holé Vrchy, Semčice a v místní části Mladé Boleslavi Podchlumí.

Kromě výstavby splaškových kanalizací je součástí projektu rekonstrukce čistírny odpadních vod Bakov nad Jizerou a Semčice. "Bude realizována i obnova nevyhovujících vodovodních řadů, které naše společnost vlastní, tyto práce bude plně hradit naše společnost," dodal Žitný.

Pokud se společnosti podaří dotaci získat, práce budou moci začít na konci příštího roku. Vlastní výstavba podle Žitného potrvá zhruba třicet měsíců.

Například Čelákovice u Prahy v následujících pěti letech zrekonstruují kanalizaci v městské části Jiřina. V rámci výměny kanalizačních řadů nechá město také zkontrolovat vodovodní potrubí a tam, kde bude jeho stav nevyhovující, ho nechá vyměnit. Letos chce město dokončit projektovou dokumentaci a získat potřebná stavební povolení. Odhadované náklady na rekonstrukci se pohybují kolem 250 milionů korun.

Foto: Wikipedia, J-a-a-p, licence

 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme