PVS plánuje modernizaci čističky v Miškovicích za 288 milionů

Pražská vodohospodářská společnost (PVS) plánuje modernizaci čističky odpadních vod v pražských Miškovicích. Rekonstrukce by měla začít v dubnu, trvat má do konce roku 2016. Firma předpokládá, že za opravu zaplatí bez DPH 288 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. PVS také vypsalo zakázku na rekonstrukci kbelské čističky.

2 min. čtení

Pobočná čistírna Miškovice čistí odpadní vody severního okraje Prahy, tedy z Miškovic, Třeboradic, Čakovic, starých Letňan a z části Kbel. Její rekonstrukci vodohospodáři chystají již několik let, aby splnili platné normy. Plánují její rozšíření, některé objekty budou přestavěny, dostavěny a další zbourány. Součástí zakázky jsou i terénní úpravy, posílení příkonu elektrické energie a řídící informační systém. PVS již na stavbu vypsalo zakázku, uchazeči se mohou hlásit do 4. února.

PVS chce také zrekonstruovat kalové hospodářství v pobočné čističce Kbely za 22 milionů korun. S opravou by firma chtěla začít podle věstníku veřejných zakázek již v únoru, práce by mohly být dokončeny v létě.

Praha má v provozu více než 20 pobočných čistíren. Víc než polovinu z nich postavila v 90. letech, kdy se kanalizační síť rozšiřovala do okrajových částí Prahy.

Praha chce letos také začít stavět Ústřední čistírnu odpadních vod. Celkem za ni zaplatí 5,8 miliardy korun. PVS letos investuje do vodohospodářského majetku hlavního města rekordních 1,8 miliardy korun.

 

Zdroj: Wikipedia, Packa, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme