PVK vyrobila v roce 2011 o tři procenta méně vody než před rokem

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vyrobily v uplynulém roce více než 118 milionů krychlových metrů pitné vody. Je to o tři procenta méně než v roce 2010. ČTK to dnes oznámil mluvčí firmy Ondřej Pokorný. Havárií bylo 4309, tedy o osm procent více než před rokem.

2 min. čtení

Spotřeba vody v celé ČR včetně Prahy klesá trvale. "Důvodem poklesu je pokračující modernizace domácností a podniků," uvedl mluvčí. Lidé častěji používají úsporné spotřebiče a splachovací zařízení. Spotřebu vody v loňském roce ovlivnilo i poměrně studené a deštivé léto. Lidé se podle mluvčího postupně také učí odpovědnějšímu chování k životnímu prostředí, proto vodou víc šetří.

Pracovníci PVK loni řešili 1400 havárií vodovodních řadů a 675 poruch přípojek, uvedl dále mluvčí. Nejčastější příčinou byla koroze a pohyby půdy. Některé poruchy objevili zaměstnanci v rámci preventivních prohlídek vodovodní sítě. Zjistili tak třeba skryté úniky vody. Na kanalizační síti odstranila PVK 3189 poruch, tedy o 14 procent víc než v roce 2010.

PVK zásobují vodou obyvatele hlavního města a dalších 200.000 lidí ve Středočeském kraji a na Vysočině. Firma je členem skupiny Veolia Voda, největší vodohospodářské společnosti na světě. Její česká pobočka je zároveň největší společností na tuzemském vodohospodářském trhu.

Foto: Wikipedia, Hpschaefer, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme