PVK řeší havárie bez větších potíží

Pražské vodovody a kanalizace opravily za posledních 14 dní 160 havárií vodovodu. Oproti stejnému období minulého roku došlo k navýšení poruchovosti o 25%. Během prosince se také podařilo opravit 3 vodovodní řady velkého profilu 800 mm a to bez přerušení dodávky pitné vody pro spotřebitele.

2 min. čtení

Mezi největší patřila havárie vodovodního řadu o průměru 300 mm na křižovatce ulic Ořešská a Tělovýchovná v Praze 5. Bez dodávky vody se na několik hodin ocitlo 1000 Pražanů. Pražské vodovody a kanalizace budou držet pohotovost i o Vánocích, aby se přerušení dodávky vody omezilo na minimální hodnoty a nemělo vliv na chod pražských domácností.

PVK stále apelují na své zákazníky, aby nepodceňovali klimatické podmínky a řádně zabezpečili svůj vodoměr. Jen v roce 2012 bylo zatím v Praze vyměněno přes 700 odcizených a poškozených vodoměrů (v roce 2011 bylo za stejné období 228 poškozených vodoměrů), z velké části vlivem velmi nízkých teplot především v únoru, kdy mrazy dosahovaly až – 30° Celsia.

„Proto zákazníkům doporučujeme, aby vodoměr před zimou řádně zabezpečili. Velkým problémem často bývají otevřená okna ve sklepech, kde bývají vodoměry umístěny. Při velkých mrazech ale ani uzavření oken nemusí stačit. Pomůže proto provizorní izolace potrubí a vodoměru“, vysvětluje Ondřej Pokorný, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Za ochranu vodoměru odpovídá vlastník nemovitosti.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme