PVK: přijďte si zasportovat a pobavit se na Káranský vodovodník

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. 

5 min. čtení

Akce proběhne v sobotu 18. května v Káraném od 10:30 do 17 hodin. Její součástí cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný a doprovodný program zaměřený na dopravní bezpečnost.

„Podmínkou je registrace na webových stránkách www.pvk.cz. Maximální kapacita je pět set účastníků. Proto doporučujeme včasnou rezervaci,“
řekl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Co účastníky čeká: 

– cyklotrasa v délce 25 nebo 45 km

– trasa pro běžce a pěší v délce 12 km

– prohlídka Úpravny vody Káraný

- zábavní odpoledne na hřišti v obci Káraný zaměřené na dopravní bezpečnost

Cílem Káranského vodovodníku  nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. Chceme, abyste si užili volný den v přírodě, společně s vaší rodinou nebo kamarády. Je jen na vás, zda zvolíte cyklotrasu, nebo je vám bližší pěší či běžecké tempo. Jsou připraveny trasy mimo rušné silnice v nenáročném terénu, které zvládne každý. Po sportovním výkonu si můžete prohlédnout úpravnu vody a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném.

„Za každého účastníka, který dokončí některou z tras, věnují Pražské vodovody a kanalizace sto korun obecně prospěšné společnosti Asistence,“ zdůraznil Mrázek.

Program

10:30 až 11:00 h. – registrace + start cyklotrasa 45 km

11:00 až 12:00 h. – registrace + start cyklotrasa 25 km + pěší/běžci 12 km

(registrace i start probíhají před Úpravnou vody Káraný, Hlavní 22, každý účastník obdrží mapu vybrané trasy a kartu, do které dostane na kontrolních stanovištích razítka)


do 16 – cíl na hřišti v Káraném, Jizerská 262

(každý účastník, který absolvuje celou trasu, odevzdá kartu s razítky ke kontrole a následně obdrží drobný dárek) 


Doprovodný program

13:30 až 15 h. – prohlídka Úpravny vody Káraný (nutná registrace kvůli omezené kapacitě)

13 až 17 h. – program na hřišti – jízda zručnosti a další program pro děti a dospělé ve spolupráci s Městskou policií, rady výživového poradce, hudba, občerstvení

Více informací včetně mapek a registračního formuláře naleznete na webu http://www.pvk.cz/voda-hrou/karansky-vodovodnik/2019/


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme