PVK:Poruch vodovodu v 1.čtvrtletí kvůli mírné zimě ubylo o 26 pct

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) řešily v prvním čtvrtletí letošního roku 1049 havárií vodovodu. Bylo to o 26 procent meziročně méně, pokles počtu havárií způsobila letošní mírná zima. Informoval o tom mluvčí PVK Ondřej Pokorný.

2 min. čtení

Nejčastější poruchou byla havárie vodovodního řádu, o kterou šlo ve více než třetině případů. Nejčastější příčinou vzniku havárie byla koroze, v jejím důsledku vzniklo 644 havárií, 327 havárií vzniklo vlivem pohybů půdy.

Nejvíce havárii, 289, bylo zaznamenáno v Praze 4. V Praze 9 to bylo 144 havárií a třetí příčka v pomyslném žebříčku patří Praze 6 se 138 haváriemi. Největší dopad na obyvatele měla závada vodovodního řádu v Hostivaři, která o Velikonocích přerušila dodávku pitné vody pro 30.000 Pražanů. "Náročnou havárii se podařilo odstranit za necelých 24 hodin," uvedl Pokorný.

PVK zásobují vodou více než 1,4 milionu obyvatel Prahy a okolí. Firma je členem nadnárodní skupiny Veolia Voda, největší vodohospodářské společnosti na světě. Její česká pobočka je také největší společností na tuzemském vodohospodářském trhu.

Podle již dříve zveřejněných informací vyrobily PVK loni 117,86 milionu krychlových metrů vody, což bylo o 0,2 procenta meziročně méně. Průměrná spotřeba vody v Praze loni meziročně klesla o tři litry na 109 litrů na osobu. Voda v hlavním městě loni v lednu meziročně zdražila o desetinu na 66,35 koruny za metr krychlový, letos v lednu pak na 74,35 Kč včetně DPH.

 

Zdroi: Wikipedia, Stanislav Jelen, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme