PVK hlásí úspěšné tažení deratizátorů proti „pražským“ potkanům

Žádná městská část nebyla zasažena mimořádným výskytem hlodavců. To je výsledek celoplošné deratizace stokové sítě v režii Pražských vodovodů a kanalizací, která probíhala od začátku dubna do konce října.  „Krátkodobý zvýšený výskyt hlodavců jsme v této sezóně zaznamenali pouze v okolí intenzivních stavebních činností,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

2 min. čtení

Deratizátoři PVK letos ošetřili 13,5 tisíce kanalizačních vstupů po celém území hlavního města. Na každý z nich připadl zhruba jeden kilogram návnady. Polovina května, několik týdnů o prázdninách a konec října deratizátoři věnovali kontrolám lokalit se zvýšeným výskytem potkanů a ošetřili místa podle dodatečných požadavků pražské hygienické stanice a odborů životního prostředí městských částí.

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů. Pravidelnou deratizací kanalizace se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Bohužel mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Rovněž zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch. Dalšími problémovými místy jsou lokality obývané bezdomovci, kteří na pořádek příliš nehledí.

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant.

Další celoplošný boj s potkany odstartuje v dubnu 2024. 

Doporučujeme