První lednové mrazy přinesly i zamrzlé vodoměry

Nepříjemnost v podobě zamrzlého vodoměru pomáhali zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK za necelý první měsíc nového roku řešit už čtyřem desítkám zákazníků z jihu a západu Čech. Postarat se o vodoměr, a to nejen při mrazech, přitom musí majitel nemovitosti.

2 min. čtení

„Mrazy minulý týden byly poměrně vysoké. Zhruba polovina zamrzlých vodoměrů je nahlášena právě za minulý týden,“ popsala mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Za výměnu vodoměru majitel nemovitosti zaplatí 1 000 až 1 500 korun, navíc ho může nepříjemně překvapit účet za uniklou vodu. Hlavně na rekreačních chatách a chalupách, kam v zimě lidé přijíždějí jednou za čas, mohou následné škody převýšit samotnou platbu za výměnu poškozeného vodoměru. „Proto doporučujeme pečlivě uzavřít sklepní okna a vodoměrné šachty, popřípadě přístroj obalit nepromrzajícím materiálem, například polystyrenem,“ radí Jitka Kramářová.

Pokud vodoměr přece jen zamrzne, lidé by se jej neměli snažit rozehřát otevřeným ohněm. Žár totiž poškodí plastové části vodoměru a přístroj po takovém zásahu většinou stejně nefunguje. Aby byla vzniklá škoda co nejmenší, je lepší, když se zákazníci co nejdříve obrátí na nejbližší povozní středisko společnosti ČEVAK. K dispozici je jim také linka 800 120 112.

Foto: "Eaved Icicles" by Natasha2006Own work. Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČEVAK
a.s.

Zdroj: ČEVAK a.s.

Doporučujeme