Průmyslová zóna v Holešově má nový vodovod a kanalizaci

Zlínský kraj dokončil výstavbu nového vodovodu a kanalizace v holešovské průmyslové zóně. Stavba už byla zkolaudována, přišla zhruba na 12 milionů korun. Firmám, které v zóně působí, případně se chystají část areálu v budoucnu obsadit, je k dispozici infrastruktura, na níž se mohou napojit. Novinářům to řekl zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

3 min. čtení

Vznik vodovodu a kanalizace označil Čunek za významnou investici. "Kdybychom tuto akci nedokončili, tak by bylo bezvýznamné tam cokoliv dalšího dělat. Uzavřeli jsme takzvanou pachtovní smlouvu s Vodovody a kanalizacemi Kroměříž, které budou vodu dodávat a kanalizaci zase provozovat," uvedl hejtman.

V zóně má svou provozovnu výrobce kartonových obalů Pokart. Stojí v ní i krajský Technologický park Progress a meteorologická stanice, novou stanici na místě chtějí stavět hasiči. Čunek navíc potvrdil, že část areálu by měla v následujících měsících začít využívat společnost Taneco. "Chtějí tam chovat ryby a zároveň pěstovat zeleninu. Je to zvláštní projekt, který údajně vymysleli v Izraeli, kde ho provozují. Jde o čistě ekologický projekt. Ryby budou v nadzemních bazénech a přečišťovaná voda bude spotřebována zeleninou," uvedl Čunek.

Záměr už podle něj schválilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Firma tedy může začít s potřebnou projektovou přípravou. "Není tam nic, co by mohlo ekologicky znehodnotit podzemní vody," řekl hejtman. Rozvoj zóny dlouhodobě blokuje nesouhlas ekologů a občanských sdružení. Odpůrci argumentují tím, že zóna je v ochranném pásmu vodního zdroje. Zapojují se do všech řízení, napadají u soudu kladná rozhodnutí.

Základní infrastruktura zóny, která měla být jedním z největších průmyslových parků v zemi, byla dokončena v roce 2009. Její příprava stála 1,7 miliardy korun. Investoři měli vytvořit asi 12.000 pracovních míst, pracuje zde ale jen asi 200 lidí. Zlínský kraj zónu spravuje prostřednictvím společnosti Industry Servis ZK.

Foto: Wikimedia, MarvinCZ, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme