Průhonice zahájily rekonstrukci čistírny odpadních vod za 91 milionů

Úřad začal s opravami, i když peníze má jen přislíbené. Ve státním fondu životního prostředí totiž zkolaboval počítač.

3 min. čtení

Kromě místních obyvatel je na objekt napojen také akvapark v Čestlicích. "Musíme počítat s budoucím nárůstem počtu obyvatel, a tak už nemůžeme čekat. Doposud byl stav v pořádku, ale žádný další objekt už by se nemohl napojit," uvedla starostka Průhonic Hana Borovičková.

Průhonice mají sice peníze přislíbené, ještě ale žádné neobdržely. "Ve Státním fondu životního prostředí zkolaboval počítačový systém."

Na problémy s počítačovou sítí ve Státním fondu životní prostředí si před nedávnem stěžoval také Oldřich Vávra, starosta Tupes na Slovácku a člen předsednictva Sdružení místních samospráv (SMS ČR).
 

krizovy odkaz
Starostové žádají snížení byrokracie při čerpání dotací
Nesmyslná byrokracie. Tak by se dal nazvat postup Státního fondu životního prostředí (SFŽP).

 

"Dnes jsem mluvila s jedním ze zaměstnanců a bylo mi sděleno, že během včerejšího dne dávali vše do pořádku a do konce měsíce mohu očekávat slíbenou částku," dodává starostka Borovičková.

Jen samotná rekonstrukce bude stát dvaadvaceti milionů korun a z toho je minimálně polovina hrazena z dotací. Součástí oprav bude ale i dostavba vodovodu i kanalizace a s tím spojené inženýrské sítě. Celková částka na rekonstrukci dosahuje jedenadevadesát milionů korun. "Vzhledem k tomu, že se jedná o velký projekt, rozvrhli jsme stavbu do dvou následujících let," uvádí starostka.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme