Propad v Prosecké ulici způsobila havárie zděné stoky

Propad komunikace v ulici Prosecká způsobila závada na kanalizační zděné stoce o průměru 1750 mm. Odpadní voda vymlela část zdiva a následně i okolní terén. V současné době probíhá na místě monitoring podloží komunikace a oprava plynovodu, která bude dokončena během úterý.

2 min. čtení

Sanace kanalizace bude probíhat ve dvou etapách. Nejdříve se provizorně opraví stoka a vyplní propad vozovky. Následně po zprovoznění dvou jízdních pruhů bude pokračovat oprava stoky ve třetím jízdním pruhu směrem k Libni. Průjezd Proseckou ulicí ve dvou pruzích bude možný do konce tohoto týdne. Oprava stoky odhadem potrvá 3 týdny.

Prahu tento týden potrápila také havárie v Evropské ulici. Ta je však již vyřešena, aktuálně dochází k napouštění a tlakování vodovodního řadu, které bude trvat 6 až 7 hodin. Pokud vše proběhne bez komplikací, bude dodávka vody plnohodnotně obnovena nejpozději do pondělní půlnoci.

Havárie vodovodního řadu o průměru 1200 mm v Evropské ulici byla zaznamenána o půlnoci 26. srpna. Havárie vodovodu z roku 2000 vznikla v poli, kde se vytvořilo 6 poměrně velkých propadů zeminy. Na místě vytékalo několik hodin velké množství vody (1000 l/s). Podmáčený terén velmi komplikoval přístup k místu havárie. Pracovníci PVK museli odklidit několik stromů a byla také vytvořena provizorní cesta z betonových bloků pro lepší dostupnost k vodovodnímu řadu.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme