Propad stavebnictví srazil firmě Hydroprojekt CZ zisk i tržby

Projekční společnost Hydroprojekt CZ kvůli krizi českého stavebnictví vykázala za loňský rok pokles zisku i tržeb. Čistý zisk se propadl o 53 procent na 9,6 milionu korun. Tržby klesly o 22 procent na 256,3 milionu korun. ČTK to zjistila z výroční zprávy společnosti. Hydroprojekt CZ je součástí švédského koncernu Sweco.

2 min. čtení

"Trh projektově-inženýrských prací se v závislosti na propadu celého stavebního trhu propadl na výrazně nižší úroveň, než tomu bylo v posledních pěti letech," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Hydroprojektu Miroslav Kos. Kvůli úbytku zakázek do odvětví vstoupila konkurence, která byla dřív aktivní jen v dopravním a pozemním stavitelství.

Stav trhu se projevil také na provozním zisku Hydroprojektu, který se loni meziročně snížil o 42 procent na 15,9 milionu korun.

Do dalšího období podnik nevkročil s přílišným optimismem. "Do roku 2012 vstupujeme s vážnými obavami o vývoj trhu, kdy politika omezování investic jako součást opatření ke snížení zadlužování vede pochopitelně k redukci projektové přípravy staveb," poznamenal Kos.

Hydroprojekt CZ působí například v oblasti výstavby vodních energetických zdrojů, zásobování vodou, kanalizací, čističek odpadních vod i při zabezpečování ochrany proti povodním. Kromě Česka podniká firma například na Slovensku či v Rusku. Podnik loni v průměru zaměstnával 244 lidí, předloni měl 257 zaměstnanců.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme