Prodej karaf pomůže zajistit pitnou vodu po šesté. Dárek, který pomáhá.

Hledáte hezký netradiční dárek, který navíc pomáhá? Od 11. listopadu si můžete opět zakoupit krásné křišťálové karafy na vodu z limitované edice projektu Voda pro Afriku. Ten již šestým rokem organizují Nadační fond Veolia a společnost Veolia.

6 min. čtení

Společná pomoc pro tisíce chudých vesničanů

„Věříme, že má smysl pomáhat lidem v nouzi zejména v místě, kde žijí. Voda je základem života, ale bohužel i příčinou řady nepokojů a válek. Společně můžeme pomoci tento problém řešit na chudém etiopském venkově, kam výtěžek směřuje“, říká Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace Veolia Česká republika pro Čechy.

Celý výtěžek z prodeje karaf šesté edice bude použit na zásobování pitnou vodou jihoetiopské obce Teso a pomůže jejím 4 200 obyvatelům.

Veškeré finanční prostředky získané z prodeje karaf věnuje Nadační fond Veolia na sbírku Skutečná pomoc neziskové organizace Člověk v tísni, o.p.s., která za tyto prostředky realizuje opravy vodních vrtů v africké Etiopii, kde až 74 % venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě. Za zdrojem vody putují mnozí místní obyvatelé denně i několik kilometrů.

Kde karafy pomohly

„Za uplynulých 5 let poskytla Veolia a Nadační fond Veolia na obnovu a výstavbu vodních zdrojů v Etiopii již více než 2,5 milionu korun. Výtěžek z 5. ročníku projektu ve výši 760 tisíc korun byl využit na vybudování zdrojů vody pro vesnice Mito Dubela a Buko Timbane v okrese Alaba na jihu Etiopie. Humanitární organizace Člověk v tísni, která v Etiopii dlouhodobě poskytuje rozvojovou pomoc, je pro nás garantem profesionality při poskytování konkrétní pomoci i hospodárného využití finančních prostředků,“ uvádí Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Výtěžek z prodeje karaf přispívá od roku 2010 každoročně k dostupnosti čisté nezávadné vody pro Etiopany na jihu země. „Projektem Voda pro Afriku se snažíme pomoci lidem, kteří zatím pro vodu musí putovat pěšky i několik kilometrů. Díky těmto penězům budujeme zdroje pitné vody v etiopských vesnicích, kde je pitná voda vzácností,“ uvedl Šimon Pánek, ředitel o.p.s. Člověk v tísni.

Karafy pomáhají i u nás


Křišťálové karafy pro nás vyrábějí v tradičním sklářském regionu v Novém Boru. Celý proces výroby je čistě ruční záležitost. Každá karafa je unikát. Stojí za ní velký kus lidské práce a energie.

Karafy můžete zakoupit od 11. 11. v Praze v Café by Veolia, Centru Člověk v tísni v galerii Langhans a sídle společnosti Veolia Energie v Ostravě nebo objednat v nadačním e-shopu. Zásilky expeduje společnost Denní stacionář POHODA, o.p.s. poskytující sociální služby dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Cena karaf: karafa s víčkem – od Daniela Piršče – 550 Kč včetně DPH, karafa od Jiřího Pelcla stojí 450 Kč včetně DPH.

Více informací na www.vodaproafriku.cz

 

 


 


 

Zdroj: Veolia


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme