Problémy s vodojemem Motorpalu v Jihlavě vyřeší až nový vodovod

Problémy s vodojemem Motorpalu v Jihlavě vyřeší až stavba nového vodovodu. Motorpal zásobuje pitnou vodou několik firem a domácností ve Strojírenské ulici. Tuto službu už ale nechce poskytovat a smlouvy vypověděl. Radnice odmítla zastaralý vodojem odkoupit a raději začíná plánovat prodloužení městského vodovodu do této ulice.

3 min. čtení

Se zástupci Motorpalu se primátorův náměstek Petr Pospíchal (ČSSD) dohodl na tom, že dodávky vody zastaveny nebudou. Výpovědi byly rozeslány k 30. dubnu. Podle písemného vyjádření vedení firmy, které ČTK poskytl její mluvčí Jan Nováček, dostali odběratelé výpovědi, protože chce Motorpal vodojem jako zbytný majetek prodat. Prý to ale neznamená, že voda od 1. května nepoteče. "Buď se podaří vodojem prodat a o dodávkách nebo o jiném řešení bude jednat nový majitel, nebo vodojem zůstane v Motorpalu a budou dodávky pokračovat jako dříve," stojí tam.

Na dodávkách vody z Motorpalu budou podle Pospíchala ještě nějaký čas závislé čtyři firmy a pět fyzických osob. V ulici teď žije i dalších pět rodin v domech města, které se ale přestěhují do jiných městských bytů. "Dostanou se do lepších bytových podmínek," poznamenal náměstek. Městské byty ve Strojírenské ulici mají podle něj nižší kvalitu, vytápěny jsou tuhými palivy.

Nabídku na odkup vodojemu za dva miliony korun jihlavské zastupitelstvo v úterý odmítlo. Podle Pospíchala se teď na radnici zvažují možnosti pro prodloužení městského vodovodu, jednou z variant je propojka na hlavní vodovodní řad v Humpolecké ulici. Náklady na vybudování asi 400 metrů nového potrubí se předběžně odhadují k milionu korun. Příprava stavby nějaký čas potrvá. Pospíchal odhadl, že by stavební práce mohly začít nejdříve za tři čtvrtě roku nebo za rok.

Foto: Wikipedie: Sokoljan


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme