Přístaviště u hráze Vranovské přehrady bude již jen záchranářů

Přístaviště u hráze Vranovské přehrady na Znojemsku, které v minulosti léta využíval soukromý lodní přepravce Martin Balík, bude sloužit již jen složkám Integrovaného záchranného systému (IZS). ČTK to dnes řekla mluvčí státního podniku Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

2 min. čtení

Areál nechali vodohospodáři oplotit a klíče od něj mají spolu s nimi jen zdravotníci, hasiči a policisté. O využívání přístaviště vede firma spor s podnikatelem Balíkem u znojemského soudu.

 

"Je to nejvhodnější příjezdová trasa vozidel IZS až k vodě. Často se stávalo, že před tzv. svážnicí, kterou auta najíždějí až k vodě, stála soukromá osobní auta," uvedla mluvčí.

Spor mezi firmou a Balíkem vznikl koncem roku 2013, kdy podle vodohospodářů unikly z jednoho z Balíkových turistických plavidel do vody provozní kapaliny a způsobily ekologickou havárii. Odstraňování ropných skvrn z hladiny přišlo na zhruba 50.000 korun. Balík pochybení odmítá.

Vodohospodáři tvrdí, že havárii způsobil špatný technický stav jeho lodě, tedy nedostatečná péče majitele o plavidlo. Podnik požádal Balíka, aby přístaviště vyklidil, podnikatel to odmítl. Firma areál nyní oplotila s tím, že jej potřebuje pro záchranáře.

Balíkovi někdo na Vranovské přehradě před třemi roky zapálil loď a způsobil mu škodu deset milionů korun. Pachatele policie nevypátrala. Podle Balíka požár založil někdo z konkurence, která provozuje jiná výletní plavidla na nádrži.

 

Foto: Wikipedia, GuentherZ, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme