Přírodní koupaliště ve Zlínském kraji jsou vhodná ke koupání

Kvalita vody v přírodních koupalištích Zlínského kraje je na začátku letní sezony dobrá. Voda je vhodná ke koupání, řekla ČTK Eva Javoříková z krajské hygienické stanice. Na několika místech v regionu má sice voda mírně zhoršené vlastnosti, také tam je však podle Javoříkové možné se koupat.

2 min. čtení

Po koupání ve vodních nádržích Bystřička a Horní Bečva na Vsetínsku a přehradách v Luhačovicích a Všemině na Zlínsku je podle hygieniků vhodné se osprchovat. "Mírně zhoršené vlastnosti vody jsou většinou způsobené jejím zakalením. Může to souviset s deštivým počasím v uplynulých dnech, které má na kvalitu vody vliv," uvedla Javoříková.

Na dalších sledovaných místech v regionu je voda naprosto v pořádku. Platí to pro Šterkáč v Otrokovicích a slepé rameno řeky Moravy Pahrbek u Napajedel na Zlínsku, štěrkoviště v Novém Hrozenkově na Vsetínsku a také pro přírodní koupaliště Albatros v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku.

Stejně jako loni, také letos kontrolují hygienici ve Zlínském kraji osm přírodních koupališť. Znovu budou zveřejňovat i výsledky měření majitelů přírodních koupacích biotopů v Honěticích na Kroměřížsku, Prostřední Bečvě na Vsetínsku a Modré na Uherskohradišťsku. Informace o kvalitě vody jsou k dispozici na webu krajské hygienické stanice.

Foto: Wikipedia, Jiri Roznovjak, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme