Představujeme vítěze soutěže Zlatá VOD-KA: HAWLE Armatury

Dnes Vám přinášíme rozhovor s Jiřím Ašenbrylem ze společnosti HAWLE Armatury, která letos získala tradiční ocenění na výstavě VODOVODY-KANALIZACE 2013. Pojďme si představit vítěznou společnost i vítězný exponát.

6 min. čtení

Jaké novinky/exponáty jste na výstavě VODOVODY – KANALIZACE 2013 prezentovali? V čem jsou inovativní?

Na výstavě VODOVODY – KANALIZACE 2013 jsme prezentovali zákazníkům nejen standardní produkty ale především novinky společnosti HAWLE Armatury. Z novinek uvádíme například automatický samočistící filtr OPTIFIL, který byl oceněn zlatou medailí. Dále pak multitoleranční tvarovku SYNOFLEX a uzavírací klapku. Inovace spočívají v použitých technologiích, materiálech, usnadnění montáže a rozšíření sortimentu společnosti.

Prosím představte blíže samočistící filtr Optifil, který letos uspěl v soutěži Zlatá VOD-KA.

HAWLE-OPTIFIL je plně automatický filtrační systém fungující na principu povrchové, hloubkové a koláčové filtrace. Jako filtrační materiál slouží síto nebo tkanina z kvalitní nerezové oceli. Nečistoty jsou zachytávány na povrchu nebo uvnitř síta či tkaniny.
Filtrační materiál je po dosažení stanovené úrovně znečištění automaticky vyčištěn prostřednictvím malého množství filtrační čistící kapaliny.
Při procesu čištění filtru stále probíhá kontinuální filtrace bez přerušení. V závislosti na typu filtračního systému (plocha, tvar), filtrační metody (povrchové, hloubkové nebo koláčové filtrace) a druhu částice (velikost, uskupení a tvar) HAWLE-OPTIFIL filtruje nečistoty o jemnosti od 1μm až 150μm.

Konstrukce filtračního systému HAWLE-OPTIFIL zaručuje vysokou účinnost čištění kapalin pro širokou oblast použití a výbornou chemickou a mechanickou odolnost. Kompaktní řešení celého systému spoří místo, čímž usnadňuje montáž a ovládání, stejně tak i snižuje náklady na údržbu.
Nejen tyto vlastnosti, ale i možnost navrhnout automatický filtrační systém HAWLE-OPTIFIL dle přání zákazníka na míru v závislosti na oblasti použití, provozního tlaku a dalších parametrů činí z tohoto systému ideální řešení pro filtraci kapalin.

Na jaké oblasti se vaše společnost zaměřuje? V čem jsou vaše přednosti?

Společnost HAWLE Armatury patří v současné době mezi nejvýznamnější dodavatele armatur v oblasti vodárenství v ČR. Je zaměřena na dodávky vodovodních, plynárenských a kanalizačních armatur s vysokou technickou úrovní a špičkovou kvalitou zpracování s povrchovou úpravou dle předpisů a norem GSK. Je samostatným členem tohoto sdružení pro těžkou antikorozní ochranu (GSK) a držitelem certifikátu ISO 9001/2008.

Společnost HAWLE Armatury je s nejširší nabídkou vodárenských armatur v ČR i v Evropě (cca 1000 sortimentních položek bez rozlišení DN) dominantním dodavatelem armatur na českém a evropském trhu a progresivní společností s dynamickým rozvojovým potenciálem v oblasti vývoje výrobků i rozvoje služeb.

Kolik zaměstnanců ve vaší společnosti pracuje? Z jakého jste regionu? Jsou vaše výrobky vyráběny v ČR nebo v zahraničí?

Počet zaměstnanců společnosti HAWLE Armatury činí 55 osob. Společnost sídlí v Jesenici u Prahy ve středočeském kraji. Výrobky naší společnosti jsou vyráběné po celé EU v rámci koncernu HAWLE.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme