Představujeme: Veolia Voda na výstavě Vodovody-Kanalizace 2013

V rámci ohlédnutí za tradiční výstavou Vodovody-Kanalizace 2013 přinášíme video reportáž z expozice společnosti Veolia Voda. Tentokrát se provozovatel vodárenské infrastruktury zaměřil na prezentaci projektu Kohoutkova.cz a systému pro monitorování spotřeby energií a vody, který byl nedávno implementován např. v Praze 11.

"Snažíme se zde představit rámec našich služeb pro municipální i průmyslové partnery i poskytnout veřejnosti povědomí o vodárenství. Projekt Kohoutkova.cz je cesta jak přitáhnout odbornou i neodbornou veřejnost k tématu pitné vody," uvádí Ondřej Beneš, technický ředitel Veolia Voda ČR. V rámci tohoto úspěšného projektu je dnes registrováno již více než 600 restaurací, kde mohu zákazníci k jídlu, vínu či kávě dostat vodu z vodovodu. To, co je naprosto běžné v řadě evropských zemí, se tak pomalu vrací i na náš stůl a Kohoutkova.cz je jednou z aktivit, která tento trend bezesporu podporuje.

Co se týká služeb – představila Veolia Voda na letošný výstavě Vodovody-Kanalizace systém na monitorování spotřeby energií a vody, který se již dočkal také implementace do provozu.
"Jedná se o novou nabídku tzv. utilitního měření, kdy všem zákazníkům – od majitelů domů až po velké průmyslové podniky – nabízíme systém vzdálených přenosů dat z vodoměrů i napojení na další dodavatele energetické energie, tepla a plynu," popisuje Ondřej Beneš. A první zkušenosti z Prahy 11, kde proběhla instalace ve 29 mateřských a základních školách, jsou více než pozitivní. Zkušební provoz monitorovacího systému již odhalil čtyři havárie vody a podle vyjádření ředitele správcovské organizace Jihoměstská majetková, a.s. se investice již vrátila.

Více o projektu Kohoutkova.cz naleznete zde.

Více o projektu monitorování spotřeby energií a vody ve školách na uzemí MČ Praha 11

Zdroj: (jab)