Představujeme: moravský výrobce armatur Jihomoravská armaturka

Přinášíme vám další rozhovor s vystavovatelem letošní úspěšné výstavy VODOVODY-KANALIZACE 2013, kterou chceme také zpětně připomenout. Nyní s paní Ing. Lucií Urbanovou, která představuje společnost Jihomoravská armaturka.

10 min. čtení

Prosím, představte Vaši společnost a produkty určené pro vodárenství.

Jihomoravská armaturka spol. s r.o. (JMA), člen skupiny VAG je nedílnou součástí dnešního vodního hospodářství. Všude, kde se voda upravuje, dopravuje, skladuje a rozvádí, hrají šoupátka, uzavírací klapky, regulační ventily, navrtávací pasy, hydranty a další armatury z produkce JMA důležitou roli. U vodárny, čerpací stanice či čistírny vody je důležitá dlouhá životnost a samozřejmě bezpečnost armatur. Vodní hospodářství, ale i požadavky pro energetiku sebou přinášejí většinou extrémní nároky na spolehlivost. Armatury musí vydržet vysoký tlak vody, nebo extrémní teploty a povětrnostní vlivy ať už v pouštním či tropickém klimatu. A zde se již uplatňují armatury z JMA, které vykonávají spolehlivě svou službu padesát nebo dokonce více než sto let.

Ve firmě JMA probíhají všechny výrobní procesy pod jednou střechou. Na rozdíl od konkurentů vlastní JMA i slévárnu tvárné litiny. Má tedy celý proces výroby pod kontrolou a je schopna garantovat nejvyšší kvalitu svých výrobků. To jí dovoluje nabízet prodloužené záruční lhůty a garance nad rámec běžných zvyklostí. Společnost se také může pochlubit vlastním vývojovým oddělením. Z každého prodaného výrobku investuje JMA do vývoje a inovací armatur částku 24 Kč. Ročně přichází JMA, potažmo skupina VAG průměrně s 50 inovacemi a jedním patentovým řešením. To znamená, že je schopna nabízet armatury podle posledních trendů jak ve funkčnosti, tak v používaných materiálech. Všechny JMA armatury jsou certifikovány podle platných českých norem. Vlastní certifikát těžké protikorozní ochrany GSK, ale je i nositelem řady zahraničních výrobkových certifikátů, například prestižního certifikátu DVGW, který opravňuje prodávat do německých vodáren a plynáren. Dále jsou to pak například certifikáty KIWA (Holandsko) či SABS (JAR).

Samozřejmostí JMA je také předzáruční, záruční a pozáruční servis. Poskytování komplexního servisu je v současné době stěžejním cílem JMA a je jedním s pilířů její obchodní politiky. JMA pomáhá zákazníkovi vybrat tu nejvhodnější armaturu, zprovoznit ji na místě, proškolit údržbu, provést funkční zkoušky atd. Poskytováním komplexního servisu se JMA snaží o naplňování svého motta “Poskytovatel komplexního řešení“.

Zákazníci společnosti hodnotí JMA jako jednu z nejmodernějších a nejčistších armaturek v Evropě. Certifikát ISO 14001:2005 TÜV SÜD Czech s.r.o. potvrzuje, že společnost JMA zavedla a používá systém environmentálního managementu v oboru vývoj, výroba, prodej a servis průmyslových armatur, výroba odlitků ze šedé a tvárné litiny. JMA také upravila filozofii výběru subdodavatelů dle striktních podmínek směrnic ochrany životního prostředí. JMA je také významným členem mezinárodní výrobní skupiny VAG. Skupina VAG má po světě více než 250 obchodních zastoupení. Jedná se tedy o nevyčerpatelnou studnici poznání nejen z oblasti vodního hospodářství. Na každý požadavek zákazníka je schopna reagovat a využít zkušenost z realizovaných projektů po celém světě. To, že její výrobky směřují do více jak 70 zemí světa je tou nejlepší referencí také pro české zákazníky.
 
Kolik zaměstnanců ve Vaší společnosti pracuje? Z jakého jste regionu? Jsou Vaše výrobky vyráběny v ČR nebo v zahraničí?

JMA má 538 zaměstnanců (k 1. 2. 2013), nachází se v Jihomoravské regionu, v Hodoníně. 20 % produkce jde na tuzemský trh, 80 % potom směřuje do celého světa.
 
Jaké novinky či exponáty na výstavě VODOVODY – KANALIZACE 2013 prezentovali? V čem jsou inovativní?

Na výstavě jsme prezentovali 3 novinky – PICO® Membránový regulační ventil, LIMU-STOP® Zpětnou klapku a JAROX Vřetenové šoupátko. Všechny výrobky mají nějaký konstrukční prvek, který konkurence nemá, např. PICO® Membránový regulační ventil má patentované spojení CORFIX®, což je vlisované závitové spojení tělesa armatury a řídícího okruhu, které je z korozivzdorné oceli. LIMU-STOP® Zpětná klapka nabízí 90% otevření disku, zatímco konkurence dokáže nabídnout maximálně 80% otevření a JAROX Vřetenové šoupátko má patentované řešení těsnění, kdy jde o kombinaci klínového a profilového těsnicího systému. Zmíněné výrobky však poskytují více výhod než pouze výše uvedené.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme