Představujeme knihu o vodě pro vaše zvídavé děti

Water Is Water: A Book About the Water Cycle je naučná obrázková kniha pro vaše děti o vodě a jednotlivých fázích vodního cyklu. Děti se nejen dozví zajímavé věci o koloběhu vody na naší planetě, ale také si procvičí anglickou slovní zásobu (kniha je psána v angličtině). Díky krásnému výtvarnému zpracování si ji ale oblíbí celá rodina.

2 min. čtení

Tato krásně ilustrovaná poetická kniha vypráví o skupině dětí poznávajících svět. Postupně během čtyř ročních období zkoumají různá skupenství vody – např. mlhu, déšť i sníh. Autorka v knize jednoduchým způsobem vysvětluje pojmy jako jsou odpaření či kondenzace vody. Díky rýmovaným textům je vše pěkně pochopitelné a zapamatovatelné i pro mladší děti.

Voda je zde představena nejen jako součást přírody a počasí, ale autorka mluví i o obsahu vody v živých organismech a o omezenosti našich zdrojů tohoto přírodního bohatství.

Kniha upoutá jak svými ilustracemi od cenami ověnčeného dětského ilustrátora Jasona China, tak svým obsahem. Její autorkou je MIranda Paul, která je známa díky svým dětským knížkám s enviromentálním zaměřením. Je také držitelkou několika ocenenění za nejlepší dětskou knihu, jednou z nich je i ta, kterou dnes představujeme.


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme