Představujeme: Ivo Hlaváč, náměstek MŽP

Ještě v květnu jsme ho vídali spolu s Janou Černochovou jako "Novou tvář ODS" na obrovském plakátu v centru Prahy. Do parlamentu se však Ivo Hlaváč z 10. pozice na kandidátce ODS nedostal. Tento týden byl nově jmenován náměstkem technické ochrany životního prostředí a sekce zahraničních vztahů.

2 min. čtení

Krátké představení Ivo Hlaváče

Narodil se 24. března 1976 v Ostravě. V letech 1994 -1999 studoval filosofickou fakultu University Palackého Olomouc (v r. 2000 titul Mgr.). Postgraduální studijní stipendium FF University Palackého Olomouc absolvoval na L´École des hautes étudess en sciences sociales v Paříži. 

Vroce 2001 získal titul PhDr. na FF Univerzity Palackého Olomouc. Absolvoval certifikované studijní pobyty na ženevské GCSP (2003 a 2010) a pařížské ENA (2004), v roce 2004 externí doktorandské studium FF Univerzity Palackého Olomouc. V současné době absolvuje doktorandské studium na FSV Karlovy univerzity v Praze.

V letech 2000-01 byl asistentem na FF Univerzity Palackého Olomouc, v letech 2000-02 vědeckým pracovníkem Filosofického ústavu AV ČR, 2003-05 pracoval jako externí analytik Fakulty sociálních věd UK Praha

V období 2001–05 byl analytikem na Ministerstvu vnitra, v roce 2005 pracoval na Úřadu vlády ČR v odboru informování o evropských záležitostech.

V roce 2006 byl ve společnosti ČEZ, a.s. specialistou na evropskou agendu.

Poté působil na Ministerstvu pro místní rozvoj jako I. náměstek ministra pro evropské záležitosti.

V období 2007-09 byl I. náměstkem ministra zemědělství.

Dále se věnoval poradenství v oblasti životního prostředí a energetiky.

Ivo Hlaváč je členem ODS.  Hovoří anglicky, francouzsky, italsky, polsky a rusky. Často publikuje a je členem Alumni network of the Geneva Centre for Security Policy.

Ivo Hlaváč je ženatý a má jednoho syna.

Více informací naleznete:
www.mzp.cz
www.ivohlavac.cz
http://www.facebook.com/ivo.hlavac


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme