Pražská vodohospodářská společnost bude mít nového ředitele

Pražská vodohospodářská společnost (PVS), která spravuje vodohospodářský majetek hlavního města, zřejmě bude mít od pondělí nového ředitele. Vybrat by jej mělo představenstvo. ČTK to řekl pražský radní Radek Lohynský (ODS). Poslední ředitel Otakar Novotný rezignoval na konci října loňského roku, od té doby městskou firmu řídilo představenstvo a dozorčí rada.

3 min. čtení

"Oslovili jsme renomovanou personální agenturu, která nám doporučila několik kandidátů. Z těch představenstvo v pondělí vybere," uvedl Lohynský. Radní od nového ředitele očekává, že městskou firmu stabilizuje a připraví její novou organizační strukturu.

Praha v minulých měsících obměnila i složení představenstva a dozorčí rady PVS. V prosinci opustili dozorčí radu zástupci minulé pražské koalice ODS a ČSSD. Dozorčí rada pak v únoru odvolala předsedu představenstva Martina Vlastu, který v minulosti působil jako asistent bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Novým šéfem je radní Prahy 8 za TOP 09 Vladislav Černý. V představenstvu dále sedí bývalý zastupitel hlavního města za ODS Štěpán Šlosár a ředitel obchodní divize PVS Petr Bureš.

PVS se na začátku roku potýkala s úplatkářskou kauzou. Detektivové z protikorupční policie v lednu zadrželi dva muže po převzetí úplatku ve výši 1,6 milionu korun, který měl zajistit souhlasné stanovisko PVS ke stavebnímu povolení na stavbu na území Prahy. Jedním z mužů byl tehdejší ředitel divize rozvoje PVS Petr Krupička.

PVS spravuje vodohospodářský majetek hlavního města, úpravnu vody Želivka a vodárnu v Káraném. PVS je odpovědná za udržování vodovodní sítě a kanalizační soustavy v provozuschopném stavu, za její obnovu a rozvoj. Vodovody a kanalizace PVS pronajímá firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK), která je součástí skupiny Veolia Voda.

Foto: Wikipedie: ŠJů


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme