Pražská TSK opravila a zazimovala pítka a fontány v ulicích

Pražská Technická správa komunikací (TSK) opravila a zazimovala pítka a fontánky v pražských ulicích. Ročně vyjde provoz a údržba pítek na zhruba 850.000 korun. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Pítka a fontány fungují každoročně od května do října.

3 min. čtení

"V listopadu všechna tato zařízení prochází důkladnou kontrolou, abychom tak minimalizovali poškození v zimním období. Ročně nás jejich údržba a provoz stojí zhruba 850.000 korun," uvedl ředitel TSK Ladislav Pivec.

V letošní sezoně pítky a fontánkami proteklo 5545 metrů krychlových vody, za kterou TSK zaplatila 440.000 korun. Další peníze vydala na opravy a údržbu. Větší opravy se po dopravní nehodě letos dočkalo pítko Ungelt v Týnské uličce, která stála 11.400 korun. Problémy má TSK s fontánou na Černém Mostě, kde si z ní lidé dělají odpadkový koš a TSK ji v budoucnu bude muset zřejmě zrekonstruovat.

Všechna pítka a fontány jsou napájeny z veřejného vodovodu. Kromě oprav TSK u pítek ještě několikrát týdně vyčistí odpadní mřížky a otvory a kontroluje a seřizuje výšku tryskající vody.

 

Pítka a fontány ve správě TSK:
Místo typ
Celetná pítko
Zítkovy sady pítko
náměstí Republiky pítko
Dětský dům pítko
Na Slupi pítko
Na Hřebenkách pítko
Ungelt pítko
Mánesův most – protivodní strana fontána
Mánesův most fontána
Černý most fontána
Loretánské náměstí pítko
U Bati pítko

 

Foto: "Praha, Smíchov, náměstí Kinských, fontána v noci II" by This image is a work by Wikipedia and Wikimedia Commons user Aktron.csen+/−csenmkplsr+/−Own work. Licensed under CC BY 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme