Pražská rada bude mít další komise, jedna bude řešit čistírnu

Rada hlavního města bude mít další dvě poradní komise. Jedna bude řešit plánovanou přestavbu ústřední čistírny odpadních vod, druhá se bude zabývat možnými prioritami Prahy pro další rozpočtové období EU. Složení komisí dnes schválila rada města, novináře o tom informovalo tiskové oddělení pražského magistrátu.

3 min. čtení

Komise pro projekt přestavby čistírny by měla řešit současnou situaci poté, co ministerstvo životního prostředí minulý týden oznámilo, že Praha nezíská na projekt evropskou dotaci. Komise by měla navrhnout nejvhodnější řešení.

Praha by mohla přestavět čistírnu z vlastních zdrojů, na to ale nemá dostatek peněz. Může rovněž přepracovat projekt tak, aby se náklady na stavbu snížily. Nebo může od přestavby ustoupit a platit pokuty za nedodržení kvality vypouštěných vod. Náklady na přestavbu a rozšíření pražské čistírny by podle původních plánů měly přesáhnout 11 miliard korun.

Komisi bude předsedat primátor Bohuslav Svoboda, kromě politiků v ní usednou také zástupci Pražské vodohospodářské společnosti, odborníci z ČVUT, VŠCHT a liberecké technické univerzity.

Praha dnes také obnovila činnosti takzvané Pražské expertní skupiny pro soudržnost (PRESS), kterou současné vedení zrušilo po svém nástupu v prosinci loňského roku.

"Bude mít za úkol se aktivně podílet na identifikaci rozvojových priorit, ze kterých budou vycházet i prioritní oblasti, které bude Praha prosazovat při jednáních o možnostech spolufinancování v rámci intervencí politiky soudržnosti EU," uvedla radní Eva Vorlíčková (TOP 09), která bude předsedkyní komise. Dalšími členy budou například odborníci z oblasti ekonomického a územního rozvoje.


Komise Rady HMP pro projekt ÚČOV Praha na Císařském ostrově

Předseda komise doc.
MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

Místopředsedové komise
Ing. Pavel Richter, Ph. D.
Radek Lohynský

Členové komise
prof. Ing. Jaroslav Hyžík, Ph. D.
prof. Ing. Jaroslav Pollert, DrSc.
prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc
prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.
Dr. Ing. Pavel Chudoba
Ing. Štěpán Moučka
Ing. Petr Vučka
Ing. Miloslava Melounová
Ing. Vladislav Černý
Ing. Petr Bureš
Ing. Mgr. Miroslav Poche
Ing. Viktor Pázler
PhDr. Ivo Hlaváč

Tajemník komise
Ing. Jan Bouček
 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme