Praha vloží do opravy vodovodní infrastruktury 2,6 miliardy korun

Praha plánuje letos vložit do obnovy vodárenské infrastruktury až 2,56 miliardy korun. Peníze by měly jít na obnovu vodovodních řadů, rekonstrukci kanalizace nebo na opravy na vodojemech. ČTK to zjistila z materiálu, který schválili radní hlavního města.

1 min. čtení

Praha z nájmu, které platí provozovatel vodovodní sítě Pražské vodovody a kanalizace (PVK), získá za loňský rok zhruba 1,4 miliardy. Z loňského rozpočtu Praha převedla do letošního plánu oprav 400 milionů korun, které nestihla loni utratit. Od státu Praha v rámci peněz určených na likvidaci povodňových škod získala 550 milionů korun.

Město bude z peněz financovat nové projekty a také dokončí opravy, které začaly v minulém roce. Z nich by podle materiálu měly být letos dokončeny všechny. Mezi opravami jsou rekonstrukce vodovodních řadů například v Praze 5, 8, 9 a 14. Letos budou opraveny i železobetonová komora vodojemu v Praze 5 a akumulační komora vodojemu v Praze 6.

Do Prahy přiteče ročně přes 100 milionů metrů krychlových vody, z toho 73 procent je z nádrže Želivka. Na distribuci vody má Praha uzavřenou provozní smlouvu se společností Pražské vodovody a kanalizace do roku 2028.

 

Foto: Wikipedia, Julian Nitzsche, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme